Zajęcia prowadzone w Klubie Przedszkolaka:

1. Zajęcia plastyczne – “poznaję sztukę plastyczną i sam jestem twórcą”

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Poprzez rysunek i inne prace plastyczne poznajemy naszego wychowanka: jego emocje, rozwój intelektualny, zainteresowania…Ważne jest, aby zapewnić dziecku możliwość swobodnej i twórczej wypowiedzi. W swych działaniach dziecko może natrafić na problemy, w rozwiązywaniu których należy mu pozostawić możliwie dużo swobody. Sprzyja to bowiem aktywizowaniu myślenia, przyczynia się do rozwoju samodzielności, refleksyjności, pomysłowości.

2. Zajęcia muzyczne – śpiewanie piosenek, poznawanie świata i jego dźwięków.

Zajęcia takie poszerzają wrażliwość dziecka, poznaje ono dźwięki przyrody, uczy się integracji z innymi dziećmi i symbiozy poprzez wspólne muzykowanie i śpiew.

3. Zabawy ruchowe, tańce i gimnastyka

Zabawy ćwiczące cały układ mięśniowy oraz zmysł równowagi, a także poprawiające skupienie dzieci, które słuchają utworów muzycznych i odpowiednio reagują, zabawy takie ćwiczą refleks oraz wspomagają rozwój całego organizmu.

4. Zajęcia z obszaru edukacji matematycznej

- Zdobywanie orientacji w schemacie własnego ciała i przestrzeni

- Poznanie figur geometrycznych

- Poznanie cech wielkościowych przedmiotów

- Poznanie, tworzenie, porządkowanie i klasyfikowanie zbiorów przedmiotów na podstawie cech jakościowych

- Poznanie i porządkowanie cyfr

5. Zajęcia z obszaru edukacji komunikacyjnej

- Poznanie pojazdów lądowych, wodnych i powietrznych

- Uczenie się zasad ruchu drogowego

Od najmłodszych lat dziecko jest uczestnikiem ruchu drogowego. Początkowo uczy się w rodzinie elementarnych zasad poruszania się po drogach, zdobywa doświadczenia i informacje. Podróżowanie z rodziną różnymi środkami komunikacji pozwala na ich poznawanie, rozróżnianie i nazywanie. Celem edukacji komunikacyjnej jest kształtowanie umiejętności bezpiecznego zachowania się dziecka na drodze – poznanie i przestrzeganie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się na drogach przez pieszych, poznawanie skutków niewłaściwych zachowań i kształtowanie umiejętności ich przewidywania, radzenie sobie w sytuacjach niebezpiecznych na drodze.

6. “Mistrz dobrych manier”

Zajęcia z savoir vivre pozwalają czuć się pewnie w różnych sytuacjach oraz ułatwiają nawiązywanie kontaktu z rówieśnikami. Dobre maniery, dobre wychowanie, poprawne zachowanie, wszystko to esencja savoir vivre i nie znaczy ni mniej ni więcej jak życzliwość dla ludzi, uprzejmość, tolerancja, opanowanie emocji, te nienaganne formy powinny być naszymi nawykami zakorzenionymi i wpajanymi od dzieciństwa.

7. Zajęcia logiczne

Udział w zabawach manipulacyjnych i konstrukcyjnych rozwija twórcze myślenie dziecka: budowanie z klocków, łączenie torów czy dopasowywanie elementów, powoduje nabywanie doświadczeń przez dziecko i dalszą chęć eksperymentowania

8. Gimnastyka buzi i języka oraz poznawanie liter

Poszerzanie słownictwa dziecka oraz ćwiczenia rozciągające aparat mowy. Jak również poznawanie literek.

9. Zajęcia manualne

zajęcia rozwijające zdolności manualne zajęcia z ciastoliną, wycinanki, wyklejanki

10. zapoznawanie się z językiem angielskim

zapoznawanie się ze słowami w języku angielskim, poznawanie nazw przedmiotów, literek i cyferek.

Klub Przedszkolaka

Sulmin 53